lode-plavby.sk

Exotické okružné plavby MSC Cruises po světových moriach

Riviera Tour
Loď na moři

Splňte si svoje
námornické sny

Akční nabídky za super ceny
Zavolejte nám

Informace o plavbách

Výlety počas plavby

Loď kotví v priebehu plavby v prístavoch na svojej trase. Počas zastávky lode máte možnosť vystúpiť a prezrieť si prístav a blízke okolie. Okrem individuálnej návštevy prístavu máte tiež možnosť zakúpiť si priamo na palube lode organizovaný výlet. Výlety sa kupujú buď osobne pri prepážke Excursion Desk alebo v terminálov umiestnených na chodbe lodi alebo prostredníctvom interaktívnej televízie priamo z vašej kajuty.

Výlety sú vždy sprevádzané miestnym sprievodcom, ktorý je najatý spoločnosťou. Sprievodca urobí výklad a potom vás podľa programu a náplne výletu zavedie k príslušným pamiatkam. Prípadné reklamácie výletu je potrebné uplatniť ihneď a priamo na lodi. Už pri rezervácii si zistite, v akých jazykoch bude výlet sprevádzaný, vždy býva k dispozícii angličtina, nemčina, v Stredomorí aj taliančina alebo španielčina, francúzština. Podrobné informácie k výletom, ich program, dĺžku a cenu vám lodná spoločnosť oznámi pri nalodení alebo počas plavby. V niektorých oblastiach sa tiež ponúkajú rôzne športové aktivity: šnorchlovanie, jazda na koni, cyklistika.

Po objednaní výletu pozorne sledujte miesto a hodinu stretávky (zvyčajne to je uvedené v palubných novinách) a vždy sa dostavte s určitým časovým predstihom.

Platba za výlety prebieha prostredníctvom palubného konta. Celková suma za výlety vám teda bude napočítaná na vaše palubné konto. Kontrolu môžete vykonať prostredníctvom interaktívnej televízie alebo na výpise na konci plavby.

Organizované výlety bývajú pomerne drahé a tak sa oplatí zistiť si, aké pamiatky možno v prístave a jeho okolí navštíviť, a vyraziť tak za poznaním na vlastnú päsť. Niektoré miesta sú však individuálne horšie dostupné a tak je účasť na organizovanom výlete výhodou (Vezuv, Rím, Petrodvorce apod)

Pri individuálnom opustení lode nie sú vyžadovaná vízia, pretože zastávka lodi je v režime "tranzit". V niektorých prístavoch sú však napriek tomu víza potrebné. Ide napríklad o Rusko, SAE, Líbya. Informujte sa teda pri zakúpení plavby. Ak je požadovaná turistická karta, poskytne vám ju lodná spoločnosť a prípadným poplatok zaťaží vaše palubné konto.

Cesta do prístavu

Nalodenie (check-in) sa začína zvyčajne niekoľko hodín pred vyplávaním. Sledujte pozorne čas, ktorý je uvedený na Vašich lodných lístkoch! Je nevyhnutne nutné sa dostaviť na odbavenie včas. Proces odbavenia trvá minimálne 30 minút a je podobný odbaveniu na letisku vrátane röntgenovania batožiny. Kufre sa zvyčajne naloďujú zvlášť a sú prevážané palubným personálom priamo do vašej kajuty.

Stredozemné more

Príchod autom

Prevažná väčšina klientov ide do prístavu vlastným vozidlom. V prístavoch možno vopred rezervovať parkovacie miesto. Tak môžete byť počas svojej plavby úplne v pokoji, o Vaše auto je postarané. Autá sú zaparkované v prístave na strážených parkoviskách alebo sa zvážajú personálom do parkovacích domov. Pri vylodení bude Vaše auto opäť pripravené. parkovné sa platí na mieste podľa cenníka prevádzkovateľa a činí približne 10 EUR / deň.

Letecky

Je možné využiť leteckú dopravu do Ríma, Benátok a Barcelony. Pre odchody zo Savony sa lieta do Milána Malpenza a možno doobjednať transfer lodnej spoločnosti, pre výstup z Livorna a Janova sa využíva letisko vo Florencii alebo v Janove. Letenky Vám radi pomôžeme zabezpečiť alebo môžete využiť služby nízkonákladových leteckých spoločností.

Niektoré plavby MSC sú ponúkané ako balíček služieb s charterovým letom z Viedne.

Autobusom

Pre plavby MSC je možné využiť zvozy z mnohých rakúskych miest (pre nás výhodné sú Viedeň a Linz). Ďalej je možné použiť dopravu medzinárodných autobusových liniek Student Agency alebo Eurolines.

Vlakom

Lístky vlakom možno zakúpiť v medzinárodných pokladniach Slovenských dráh.

Baltické more

Príchod autom

Prevažná väčšina klientov ide do prístavu vlastným vozidlom. V prístavoch možno vopred rezervovať parkovacie miesto. Tak môžete byť počas svojej plavby úplne v pokoji, o Vaše auto je postarané. Autá sú zaparkované v prístave na strážených parkoviskách alebo sa prevážajú personálom do parkovacích domov. Protože je v Kieli postavený nový Cruiseterminál, je možné využiť za priaznivejšie ceny ľubovoľné súkromné parkovisko.

Autobusom

Pre plavby MSC je možné využiť zvozy z mnohých rakúskych miest (pre nás výhodné sú Viedeň a Linz).

Letecky

Tento spôsob dopravy je výhodný len pre niektoré prístavy, ako napríklad Kodaň či Londýn.

Vlakom

Lístky vlakom možno zakúpiť v medzinárodných pokladniach Českých a Slovenských dráh.

Karibik

Letecky

Mnohé plavby sú ponúkané ako balíky služieb s charterovým letom z niektorého európskeho letiska (Barcelona, Milano). Prípojovú letenku Vám radi pomôžeme zabezpečiť.

Ak nie je letenka súčasťou plavby, radi Vám pomôžeme vyhľadať ideálne letecké spojenie.


Ďalšie informácie